Utrudnienia prawne w email marketingu – recenzja

Trusted Shops udostępnia wszystkim swoim subskrybentom dosć ciekawą broszurę (trzynaście stron) dotyczącą zawiłości prawnych jakie czekają na przedsiębiorców chcących wykorzystać email marketing do promocji własnego biznesu. W bardzo przejrzysty sposób wskazane zostały obowiązki jakie muszą zostać spełnione, aby zgodnie z literą prawa korzystać z tego sposobu reklamy i promocji. Znajdziemy tam dokładny wykaz wszystkich "zgód", z odniesieniem do konkretnych ustaw, jakich musi udzielić nam subskrybent. Podręcznik skupia się jednak tylko na tym, o co trzeba zadbać pozyskując subskrybentów nie podaje jednak żadnych konkretnych przykładów jak to zrobić, lub jakie są obecnie najlepsze praktyki. Myślę, że takie rozwinięcie mogłoby się pojawić w kolejnych wydaniach (jeśli takowe się będą).

Oprócz kwestii prawnych w broszurze znajdziemy garść podstawowych informacji o samym email marketingu. Przedstawione zostały w telegraficznym skrócie wszystkie kwestie związane z pozyskiwaniem subskrybentów i ich segmentacją. Wyjaśnione są m.in. różnice w sposobie zapisu do newslettera. Publikacja opisuje rownież kilka zasad dotyczących kwestii czysto praktycznych, które należy uwzględniać przy wysyłaniu newsletterów jak np. wygląd tematu wiadomości, czas i dzień wysyłki.

Podsumowując. Na trzynastu stronach przedsiębiorcy dostają podstawową wiedzę (bardzo podstawową) o email marketingu z naciskiem na uwarunkowania prawne i odpowiedzialność związane z jego wykorzystaniem. Jednym słowem jest to lektura obowiązkowa do porannej kawy.

Publikację można otrzymać w sposób, który opisałem kilka dni temu przy okazji podręcznika dla sprzedawców internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top